יקב הבוטיק של אורטל


גבוה בקצה הגולן, מגדלים ומטפחים כורמי אורטל את כרם אורטל- מקום בו אהבת האדמה, אקלים קר ואדמת בזלת מניבים ענבי יין איכותיים - סוד טעמם של יינות הבוטיק של קיבוץ אורטל.


הכרם שלנו- ניטע בשנת 1983, בגובה 900 מטר, למרגלות תל שיפון. ממוקם בלב אזור היין האיכותי של הגולן, כרם אורטל הוא אחד הכרמים הוותיקים והמובילים של יקבי רמת הגולן, והחל מ-2011 מספק ענבי יין איכותיים גם ליקב הבוטיק של קיבוץ אורטל.


היינן שלנו- אילן זעפרני, חבר קיבוץ אורטל ואוהב יין ותיק, שהעז והפך תחביב של שנים למקצוע.


הסיפור שלנו- החיבור בין איכות הכרמים, הידע והניסיון יחד עם החלום האישי ואהבת היין של אילן הוא שהוליד את יקב אורטל- חלום שהפך למציאות. 

היינות שלנו-
• תל שיפון 2009- יין אדום יבש, מיוצר מהזנים: קברנה, מרלו וסירה, ועבר התיישנות בחביות עץ אלון כ-12 חודשים. תל שיפון הינו היין הראשון של יקב אורטל.
• ויונייה 2010- יין לבן יבש שהתיישן בחביות עץ אלון צרפתיות כתשעה חודשים, יוצא למכירה בחודש אוקטובר.

מרכז המבקרים שלנו- מרכז המבקרים ביקב ממוקם בנקודת תצפית מרהיבה המשקיפה אל הרי הגולן, כרמי היין ומטעי התפוח המקיפים את קיבוץ אורטל. במקום ניתן להתרשם מתהליך ייצור היין בסיור אישי עם היינן, הכולל גם טעימות יין, ולצאת לסיור שטח בכרם בתיאום מראש.
מרכז המבקרים וחנות היין פתוחים בכל ימות השבוע (גם בשבתות!) בין השעות 10:00-16:00

לפרטים נוספים: אילן- 052-5612333, או בתיירות אורטל- 046960808.
 

** היין אינו כשר **
** הסיור וטעימה ללא תשלום ** 

סיור בכרמים


600 דונם כרמי ענבים המשמשים לייצור יין מקיפים את קיבוץ אורטל, ועטופים בשיחי ורדים פורחים וריחניים. הענבים משמשים לייצור היינות קברנה סוביניון, מרלו, וסירה (שירז) האדומים וסוביניון בלנק הלבן. תהליך הבציר ממוכן והוא מפיק את המירב מענבי הכרם.


מזג האוויר המיוחד של רמת הגולן - מעברים חדים בין חום לקור - חורף קר במיוחד משולב בטמפרטורה נמוכה יחסית באביב ובקיץ, לעומת חום אמיתי של קיץ בשעות היום, וכן תנאי הקרקע של אדמת הבזלת הייחודית, תורמים להשבחת הענבים ותוצרתם הסופית. בסיור מודרך של כ- 40 דקות תכירו את שדרות הגפנים, את שיטת הגידול והבציר, ואם יתמזל מזלכם ותגיעו בעונה המתאימה, תיהנו גם מצפייה בבציר ממוכן. יש באפשרותכם לערוך סיור המשך ביקבי רמת הגולן או באחד מיקבי הבוטיק הקרובים באזור.

סיור ברפת


הרפת של קיבוץ אורטל נחשבת לרפת הגדולה ביותר במזרח התיכון. שבע מאות פרות חולבות וכמה מאות של עגלים בני יומם מאכלסים את הרפת של הקיבוץ. ברפת מופקים מדי שנה כ- 7 מיליון ליטר חלב באמצעות מכון משוכלל לחליבה ממוחשבת המבצע את פעולת החליבה בשיטה ממוכנת. הפרות מכירות כבר את השיטה ומשתפות פעולה. 

בסיור חקלאי של כ- 45 דקות ברפת תוכלו לחוות חוויה משפחתית או קבוצתית בחיק הטבע. תכירו את מקום המחיה של הפרות ואת שיטת החליבה והילדים יוכלו להאכיל את העגלים ולהכיר מקרוב את תהליך הפקת החלב שעובר דרך ארוכה מהרפת ועד למקרר הביתי.

הסיור מיועד לקבוצות בתיאום ובהזמנה מראש.

שירה בציבור - ``גיסים ונפלאות``


"מופע, שירה ו...ציבור" הוא מופע בו"גיסים ונפלאות"  אצי טל וגל שוורץ מנגנים שירים ישראלים, שירים של פעם ושירים של עכשיו, בעיבודים ובסגנונות מגוונים.
"גיסים ונפלאות" סוחפים את הקהל לשירה ספונטנית ומשחררת.

הרפרטואר מורכב משירים של שלום חנוך, אריק איינשטיין, מתי כספי, יוני רכטר, שמוליק קראוס, כוורת, החלונות הגבוהים, השלושרים, הפרברים, נעמי שמר, סשה ארגוב, אהוד מנור עלי מוהר ועוד רבים ממעצבי המוזיקה הישראלית.
כמו כן הרפרטואר מגוון ומותאם למאפייני התקופה כמו עונות השנה,  חגים ומועדים, ונושאים רבים כערבי משוררים, מלחינים, שירים מתורגמים ... ועוד.
ניתן להציג את המילים ותמונות בנושא האירוע על גבי מסך בעזרת מחשב ומקרן.

המופע מוכר ע"י אמנות לעם וכספק מורשה במשרד הבטחון.

צמד "גיסים ונפלאות", מוזיקאים, נשואים לשתי אחיות ומתגוררים בשני קיבוצים שכנים בצפון  רמת הגולן. 

אצי טל שר ומלווה בגיטרה, גל שוורץ שר ומלווה בפסנתר ובמפוחית.
לשניהם השכלה וניסיון רב בתחום המוזיקה.
צמד "גיסים ונפלאות" סחפו עימם את הקהל בכל רחבי הארץ. 
בקיבוצים, מושבים, ערים,ישובים קהילתיים, מתנ"סים, בתי ספר, מוסדות,  צ.ה.ל, במגזר העסקי והדתי, ועדי עובדים ואירועים פרטיים.
כמו כן, הופיעו בקביעות בתוכנית הבוקר של ערוץ 2  עם אפרת רייטן ומני פאר.

לפרטים: 052-5612349 
אתר בית: www.2gisim.com

טיולי ג׳יפים, טרקטורונים וטומקארים


טיולי ג׳יפים

טיולי שטח חווייתיים לזוגות, משפחות וקבוצות בכל שעות היום ובכל עונות השנה, ניתן לשלב יחד עם הטיולים גם אטרקציות נוספות באזור. בטיולים נעבור במסלולים מיוחדים בעלי היסטוריה מרתקת ונצפה בנופיו המרהיבים של הגולן והגליל, נחצה נהרות, נפגוש חיות בר ונרגיש את החיבור לטבע הפראי.

טיול טרקטורונים וטומקארים

טיול ברכבי שטח מאתגרים כמו טרקטורונים וטומקארים הינו טיול מרתק המתאים למשפחות ולקבוצות בתיאום ובהזמנה מראש. הטיול ברכבי השטח הינו בליווי מדריכים מקצועיים, המסלול עובר בעמק קונייטרה ובתעלות הנ"ט ובדרך ניתן לצפות בנופי צפון הגולן הפראיים, בגבול סוריה ישראל ובעוד נקודות מעניינות בגולן.